Moduły kontrolowanej atmosfery

Strona główna Moduły kontrolowanej atmosfery

Rewolucyjna metoda przechowywania owoców, warzyw, kwiatów i grzybów.

Francuska firma Janny MT stworzyła moduły kontrolowanej atmosfery składające się z plastikowej skrzyni oraz specjalnej pokrywy. Dzięki modułom, technologia przechowywania owoców i warzyw w kontrolowanej atmosferze jest dostępna również dla producentów, którzy posiadają jedynie zwykłe chłodnie. Tego rodzaju skrzynio palety mogą być także z powodzeniem wykorzystywane podczas transportu. Mamy wtedy gwarancję, że nasz towar dotrze do odbiorcy będąc cały czas w warunkach kontrolowanej atmosfery.

Na czym polega działanie modułu?

Moduł Janny MT to solidna plastikowa skrzynia o pojemności 610 lub 430 litrów oraz pokrywa Tiempo Cap. Te dwie części tworzą razem moduł, w którym można przechowywać owoce, warzywa, kwiaty i grzyby w warunkach kontrolowanej atmosfery.

W pokrywie Tiempo Cap znajduje się od jednej do sześciu membran (w zależności od przechowywanego produktu), które pozwalają na swobodną wymianę gazów, optymalizując tym samym atmosferę wewnątrz modułu. Ponieważ owoce oddychają, a membrana przepuszcza gazy do wewnątrz i na zewnątrz, proces obniżenia poziomu tlenu zachodzi samoczynnie i nie jest wymagane dodatkowe wprowadzanie gazów do modułu.

Każdy produkt oddycha w innym tempie i wymaga innych warunków przechowywania, aby jak najdłużej zachować świeżość. Ze względu na te różnice, w pokrywie Tiempo Cap odkrywa się odpowiednią ilość membran, dlatego ten sam moduł może być wykorzystywany do każdego rodzaju produktu.

Moduły Janny MT pozwalają również uniknąć utraty wagi. Po zamknięciu pokrywy (zamknięciu w 100%) wilgotność w module jest na bardzo wysokim poziomie, a utrzymanie wysokiej wilgotności jest bardzo ważnym czynnikiem przy zachowaniu świeżości owoców, warzyw, kwiatów i grzybów. W przypadku jabłek, utrata wagi to jedyne 1,5% po 6 miesiącach przechowywania.

Dodatkową zaletą stosowania modułów jest ich niezależność. Ponieważ każdy z nich można porównać do małej komory KA, mamy możliwość zarządzania małymi ilościami towaru w zależności od potrzeb rynku, bez konieczności jednoczesnej sprzedaży wielu ton owoców przechowywanych w jednej komorze lub zatrzymania pracy urządzeń KA. Ponadto, moduły mogą być wykorzystywane wielokrotnie, dlatego koszty inwestycyjne zwrócą się w bardzo krótkim czasie.

Moduły Janny MT przeznaczone są do przechowywania następujących produktów (w zależności od odmiany):

 OWOCE

Nazwa Ilośœć / moduł Okres przechowywania
Borówka 135 kg 40 dni
Czarna porzeczka 125 kg 40 dni
Czereśnia 180 kg 25 dni
Czerwona porzeczka 125 kg 40 dni
Gruszka 300 kg 210 dni
Jabłko 300 kg 330 dni
Kasztan 260 kg 45 dni
Kiwi 200 kg 150 dni
ŒŚliwka 220 kg 20-55 dni

WARZYWA

Nazwa Iloœść / moduł Okres przechowywania
Brokuły 150 kg 35 dni
Burak liściowy 100,kg 28 dni
Fasolka 70 kg 20 dni
Kalafior 150 kg 40 dni
Kapusta czerwona /
biała
180 kg 60 – 90 dni
Kapusta pekińska 120 kg 60 – 90 dni
Por 150 kg 45 dni
Roszponka 35 kg 15 dni
Rzepa 250 kg 75 dni
Sałata 50 kg 14 dni
Szparagi 60 kg 25,dni
Ziemniak młody 300 kg 90 dni

KWIATY oraz GRZYBY

Nazwa Ilośœć / moduł Okres przechowywania
Róża 2200 kwiatów 20 dni
Tulipan 2200 kwiatów 20 dni
Kurka 70 kg 50 dni

Korzyści

  • Wydłużenie okresu przechowywania dzięki redukcji metabolizmu
  • Naturalny balans O2-CO2
  • Elastyczność sprzedaży
  • Możliwość wyjmowania z chłodni małych ilości towaru
  • Znikoma utrata wagi
  • Zachowanie świeżości i i jędrności

Nasza firma posiada w sprzedaży plastikowe skrzynie o pojemności 610 lub 430 litrów, pokrywy Tiempo Cap, kompletne moduły (skrzynia + pokrywa) oraz analizatory tlenu i dwutlenku węgla Tiempo Test Silver przystosowane do dokonywania pomiarów składu atmosfery w modułach.

W celu złożenia zapytania prosimy o e-mail sklep@puch.com.pl Zamknij